Tripp Lite's SUDC208V42P60M Power Distribution Center supports 60kVA 3 phase UPS power distribution in critical datacenter equipment racks. Integrated 3 breaker 208v service bypass switch enables hot-swappable replacement of 60kVA 3 phase UPS systems without dropping the connected critical loads. Full size 42U rack enclosure with pre-installed 42 pole circuit breaker panel supports 3 phase 208V and single phase 208V and 120V output via optional corded receptacle whips. Breaker panel includes 225A, 3 pole main breaker, ground and neutral bars, plus 1/2, 3/4 and 1 inch knockouts.